Foorumi elää!

Kaipaatko vinkkiä ikkunoiden kunnostukseen? Mitä tehdä pinkopahveille?
Vastaa Viestiin
Avatar
Ari
Admin
Viestit: 1093
Liittynyt: To Loka 14, 2004 12:59
Paikkakunta: Seinäjoki

Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja Ari »

Tervehdys rintamamiestalolaiset

Foorumi on herätelty henkiin suunnilleen sen 20-vuotisjuhliin. Edellisen palveluntarjoajan päätettyä toimintansa, oli tarkoitus palata pikaisestikin. Kuukaudet kuitenkin kului ja foorumi oli enää harvemmin mielessä. Asia nousi esiin fb:n Rintamiestalo-ryhmässä, josta löytyi vihdoin asiantuntija pystytykseen. Martti Lokka teki isoimman työn - iso kiitos! Kiitos myös fb:ssä asiaan heräteille. Joitakin edelleen muu muutetaan, eli pahoittelut etukäteen häiriöistä.

Lämpimästi tervetuloa. Sana on vapaa.

-Ari
--------------------------------------------------------------------------------------------
LauraP
Uusi jäsen
Viestit: 4
Liittynyt: To Huhti 02, 2015 14:16
Paikkakunta: Oulu

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja LauraP »

Iso kiitos erityisesti Arille ja Martille kuin myös muille henkiin herättelyyn osallistuneille! Täytyy sanoa, että surumielin olin jo luopunut toivosta, että foorumi vielä palaisi. Mutta niin vain tässä tänne nyt kirjoitellaan.

Hyvää joulua kaikille foorumilaisille!
Avatar
pvalila
Jäsen
Jäsen
Viestit: 18229
Liittynyt: Ke Joulu 06, 2006 16:54
Paikkakunta: Vantaa

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja pvalila »

Voi luoja! En olisi ikinä uskonut, että tänne enää kirjoittelemaan pääsisin. :shock:

Kiitokset Arille ja kumppaneille.
lehmikangas
Jäsen
Jäsen
Viestit: 1095
Liittynyt: Ma Maalis 08, 2010 14:29
Paikkakunta: Oulu

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja lehmikangas »

Ihan sattumoisin kokeilin josko foorumi olisi taas toiminnassa. Hieno homma että on. Täällä on paljon kertynyt tietoa vanhoihin ketjuihin. Toivottavasti myös uudet ketjut päätyy tuottamaan arvokasta sisältöä.
vl
Jäsen
Jäsen
Viestit: 35
Liittynyt: Ke Helmi 23, 2005 20:43

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja vl »

Mahtava paluu, kiitos!

Tässä vuosien varrella paria muutakin rintamamiestaloa ensimmäisen lisäksi tullut remontoitua ja työ jatkuu. Oma remontointityyli on kehittynyt niin, että sitä voisi kutsua nykyään jo restauroinniksi.
Avatar
tuuma
Jäsen
Jäsen
Viestit: 17195
Liittynyt: Su Kesä 05, 2005 22:17
Paikkakunta: TUUSULA

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja tuuma »

Hieno homma, onhan täällä melkoinen tietopankki!
-En tee virheitä, ne teen tekemättäkin...
tarpola
Jäsen
Jäsen
Viestit: 911
Liittynyt: La Syys 15, 2007 21:48
Paikkakunta: Helsinki

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja tarpola »

Hienoa että asia järjestyi! Foorumi katosi äkkiarvaamatta ja yhtä yllättäen putkahti taas esiin. Kiitokset vain taustalla vaikuttaneille, arvaan että ei ollut ihan yksinkertainen juttu.

Omat remontoinnit tosin tällä hetkellä 1970-luvun lopun rivitalossa, mutta pitää tuon vanhan pariinkin jossain vaiheessa vielä palata. Ja tiedä mitä tässä nyt vielä keksii.
jussi
Jäsen
Jäsen
Viestit: 110
Liittynyt: Pe Tammi 14, 2005 21:48
Paikkakunta: Hyvinkää

Re: Foorumi elää!

Viesti Kirjoittaja jussi »

..aijai, nostalgista - 20 vuotta sitten (14.1.2005) rekisteröidyin tälle sivustolle. Kiitos Ari &co comebackistä!
Vastaa Viestiin