suunnittelija suosituksia
suunnittelija suosituksia
Laajennusosaa ,johon tulisi pesutilat, khh, wc, suunnitelmissa. Nyt ottaisin mieluusti vastaan suosituksia suunnittelijoista/piirustusten piirtelijöistä joilla olisi näkemystä ja kokemusta rintsikoista ja laajennuksista. Vaikka yv.
Re: suunnittelija suosituksia
Sain juuri rakennusluvan lisäosaan,johon tulee kyseiset tilat.Itselleni ainakin hyvä ratkaisu.Nyt vain odottelen urakkatarjouksia ja kevättä jotta päästään hommiin.Taloni sijainti on keskisessä Suomessa,joten suunnittelijakin on sieltä.Ehkä liian kaukana sinulle.Minulla ei ole kuvia netissä,joten en voi niitä laittaa mukaan.
Re: suunnittelija suosituksia
Minkälainen lisäosa siitä tulee? Rakennatko jonkunlaisen kuistin vaiko jatkoksen? Matalan vaiko harjaan asti?
Re: suunnittelija suosituksia
Vanha kuisti puretaan pois ja tilalle tulee katettu 4,9 neliön kuisti, lämmin tuulikaappi 4,2 neliöö,kylppäri 5,7 ja kkh 3,3 neliötä.Ulkomitat 4900/4500. Harjakatto,joka nousee talon räystään yläpuolelle.Katetun kuistin 2 sivua on auki ,joista ulkoportaat eri suuntiin.(Tarvittaessa luiska.)Tästä tulee mummonmökki eläkepäiviksi,joten suihkutilat ja ego-wc tarvitaan asuin kerrokseen.
