Lahkomyllynpolku

Ilmoita omasi tai naapurin rintamamiestalo-projekti. Laita myös linkki kuviin tai kotisivulle mikäli sellaiset on.
Vastaa Viestiin
Avatar
J&J
Jäsen
Jäsen
Viestit: 288
Liittynyt: La Elo 06, 2005 10:37
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Lahkomyllynpolku

Viesti Kirjoittaja J&J »

Hei!

Tässäpä olisi meidän oma pienehkö projektimme. Kyseessä ei ole rintamamamiestalo, vaan 1928 rakennettu hirsitalo. Talo ostettiin kesäkuussa 2005, ja siitä alettiin sitten taloa pistämään kuntoon. Nyt on ollut pari kuukautta hiljaiseloa remontin suhteen, mutta eiköhän sitä tässä aleta jo kohta taas käynnistelemään:)

Sivut ovat vielä hiukan keskeneräiset, joitain kuvia ja tekstejä ehkä puuttuu, mutta päivityksiä ollaan tekemässä piakkoin.


http://lahkomyllynpolku.homelinux.com
Micco
Jäsen
Jäsen
Viestit: 21
Liittynyt: Ke Marras 16, 2005 23:27
Paikkakunta: Läyliäinen

Viesti Kirjoittaja Micco »

Jepjep..

Hienot sivut olet tehnyt...
Eikä talossakaan mitään vikaa, mutta hommia kyllä riittää. Talo on kyllä hieno, siitä ei pääse mihinkään...
Tomppa
Jäsen
Jäsen
Viestit: 2393
Liittynyt: To Maalis 30, 2006 13:42
Paikkakunta: Suomi

Viesti Kirjoittaja Tomppa »

Hieno talo,ei voi muuta sanoa!Vastaava hakusessa täälläkin. :-D
Petri
Jäsen
Jäsen
Viestit: 264
Liittynyt: To Maalis 30, 2006 12:33
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Petri »

Kiva mökki, suorastaan romanttinen.
Tuollaisia käytiin itsekin katselemassa silloin jokunen vuosi sitten, tahtovat vaan olla täällä pääkaupunkiseudulla niin harvassa.
Tomppa
Jäsen
Jäsen
Viestit: 2393
Liittynyt: To Maalis 30, 2006 13:42
Paikkakunta: Suomi

Viesti Kirjoittaja Tomppa »

Totta puhut Petri,harvassa ovat vielä tässä Kanta-Hämeen eteläosissakin.Joko epätoivoisia projekteja(lue purkutalo) tai pilalle remontoituja yksilöitä.
Avatar
J&J
Jäsen
Jäsen
Viestit: 288
Liittynyt: La Elo 06, 2005 10:37
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja J&J »

Kiitoksia kommenteista!
Enpä tiedä miten tällaisia taloja tarjolla on, tämäkin kun ostettiin tonttina jolla sijaitsee purkukuntoinen talo, eikä tätä pahemmin missään edes mainostettu.
Onnea kuitenkin etsintöihin!
Ja toivotaan että kesä tulisi pian, että remontti pääsisi taas täysillä jatkumaan.
Vastaa Viestiin