Opettelin blogin rakennusta ja tässäpä tuloksia, lisäilen tänne kuvia ja juttuja sitämukaa kun homma etenee. Tällähetkellä kohteena on pihasauna, josta homma on aloitettu jotta päästään sinne "evakkoon" kun päärakennus räjäytetään :)
http://rapsetta.blogspot.com/
Rojektimme
Rojektimme
"Ihanuus" vm. 1946, patti kylkeen v. 1988
Re: Rojektimme
Aika mielenkiintoinen ulkorakennus. Jos oikein ymmärsin niin naapuri omistaa sen toisen puolen mihin ei vaihdettu muuta kuin ulkovuori.
Kun Savolainen puhuu siirtyy vastuu kuulijalle. Koskee tässä tapauksessa myös Hämäläistä.
Re: Rojektimme
Juu, tällä meidän alueella on todella paljon noita rajalle tehtyjä ulkorakennuksia. Tontilta säästynyt tilaa, varmaan alkuperäisesti olleet kaikki saunoja mutta tosi moni on saneerannut niistä autotallin / varaston. Ihan toimiva systeemi mutta katon kaltevuus rajoitti vähän oman rojektimme kasvattamista. Naapurin puoli oli ollut käytössä kokoajan joten sen rakenteet oli pysyneet ehjinä. Noita ulkorakennuksia on paljon myös sellaisia että toinen puoli on ihan erivärinen / erilailla laudoitettu.
"Ihanuus" vm. 1946, patti kylkeen v. 1988
Re: Rojektimme
Hyvä hyvä, paljon kuvia!
Meilläkin on pihasaunan purkaminen edessä
Meilläkin on pihasaunan purkaminen edessä


