liesituuletin hormiin

Kaipaatko vinkkiä ikkunoiden kunnostukseen? Mitä tehdä pinkopahveille?
Vastaa Viestiin
saulisauli
Uusi jäsen
Viestit: 2
Liittynyt: Ke Syys 20, 2006 10:09

liesituuletin hormiin

Viesti Kirjoittaja saulisauli »

Moro,

Keittiöremonttia pukkaa ja pitäisi keksiä reikä lieistuulettimen poistoille. Keittiössä on ollut joskus puuhella, joten sen hormi varmaan jostain löytyy. Mutta näkyvissä olisi ilmanvaihtokanavanrööri, jota mieluusti käyttäisin liesituulettimelle. Kuinka selvitän helpoiten onko tuosta reiästä pistoja muihin huoneisiin vai meneekö suoraan katolle vain tuosta keittiöstä?
jonin
Jäsen
Jäsen
Viestit: 676
Liittynyt: Ma Joulu 12, 2005 10:01
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja jonin »

Nuohoojalta voi tilata hormikartoituksen. Käytännössä vaatii kaksi miestä, toinen polttaa savupaperia röörin edessä alhaalla ja toinen katsoo katolla mistä reiästä savu tulee.

Toki homman voi tehdä itsekin kaverin kanssa. Minä jouduin tilaamaan nuohoojalta jotta sain paperin rakennusvalvontaa varten kun piti tehdä ilmanvaihtoon muutoksia luvanvaraisen rakennustyön yhteydessä.
Vastaa Viestiin