Vanhan ulkomaalin poisto (lateksi)

Maalaus ja varsinkin maalit jakavat mielipiteitä ja ansaitsevat oman osion
Vastaa Viestiin
ekoesko
Jäsen
Jäsen
Viestit: 31
Liittynyt: Su Touko 13, 2007 9:42
Paikkakunta: kuusjoki
Viesti:

Vanhan ulkomaalin poisto (lateksi)

Viesti Kirjoittaja ekoesko »

Vahan ulkomaalin poisto saattaa olla hankalaa.Apua tähän löytyy seuraavasta osoitteesta www.ekoesko.fi/maalin poisto.
Avatar
PetteriKivimäki
Jäsen
Jäsen
Viestit: 2045
Liittynyt: To Touko 17, 2007 11:32
Paikkakunta: Jyväskylä

Viesti Kirjoittaja PetteriKivimäki »

Ari kirjoitti:Mainostaminen tällä sivustolla on kielletty. Mainostamiseksi ei katsota yksityisten ihmisten keskustelua tuotteista, palveluista tai yrityksistä. Yritysten toimesta tapahtuva mainostaminen on maksullista ja siitä täytyy erikseen sopia sivuston ylläpidon kanssa.
Mutta ihan hyvä että mainostit, taidan nimittäin seuraavalla kerralla tilata titaanioksidin Sinulta!
Avatar
Ari
Admin
Viestit: 1093
Liittynyt: To Loka 14, 2004 12:59
Paikkakunta: Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Ari »

EKOESKOLLA on maksettu mainos etusivulla ja lupa hillittyyn mainontaan foorumilla.
--------------------------------------------------------------------------------------------
RouvaM
Jäsen
Jäsen
Viestit: 92
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 15:26
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja RouvaM »

Onko tuolle maalinpoistoaineelle jotain hintoja tarjolla, hinnastosta en löytänyt? Entä paljonko tuota tarttee yhteen rintsikkaan?

Entä onko kellään käyttökokemuksia?
ekoesko
Jäsen
Jäsen
Viestit: 31
Liittynyt: Su Touko 13, 2007 9:42
Paikkakunta: kuusjoki
Viesti:

Maalin poistoaine

Viesti Kirjoittaja ekoesko »

Maallin poistoaine irroittaa maalin sideaineen jonka jälkeen maali on helppo poistaa kaapimalla. Työtä tehdessä kannattaa käsiteltävää pintaa kastella runsaasti. Lateksin sideaineita on erittäin monia joita ei ole ilmoitettu. Paras keino on kokeilla poistettavaan pintaan rakennuksen pohjois sivulle räystään alle jossa vaha maali on säilynyt parhaiten. Maalin poistoaineen hinta on 2,5€/kg. Kulutus 1kg/ 2-5m2
Terveisin ekoesko
Lauryn
Jäsen
Jäsen
Viestit: 85
Liittynyt: Ma Huhti 09, 2007 14:58
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Lauryn »

Kiitos tiedosta! Taitaa löytyä käyttöä tuollaiselle aineelle niihin kohtiin, joissa meidän talon lateksi on kuin liimattuna.

Miten sitä saa, jos ei ole lähellä jälleenmyyjiä?
"Se ei oo nainen eikä mikään, jos ei valmistu talo, omin hartiavoimin.."
ekoesko
Jäsen
Jäsen
Viestit: 31
Liittynyt: Su Touko 13, 2007 9:42
Paikkakunta: kuusjoki
Viesti:

Lateksin poisto

Viesti Kirjoittaja ekoesko »

Lähetämme Kiitolinja kuljetuksella lähimmälle Kiitolinja asemalle. Asemia on suurimmissa kaupungeissa.
terv. ekoesko
Vastaa Viestiin