Heippa!
Meillä meni yläkertaan rakennettuun kylppäriin rahaa noin 3000. Siitä suihkukaappi yksin maksoi 1100 euroa. Putkimies oli omasta takaa ja paljon tehtiin itse. Seinälaatat sattuivat löytymään aika halvalla, lattialaatoista muistaakseni maksettiin "täysi" hinta. Vessan pohjapinta-ala on kuitenkin niin pieni, ettei lattialaatoista tullut isoa kustannusta

Lisäksi varusteina on allaskaappi, pienempi kaappi, peili, lattialämmitys, ledit+tavallinen lamppu katossa ja pax-puhallin ilmanvaihtoon.
Sen verran tuosta suihkukaapista, että on kyllä ihan mainio siellä yläkerran vessassa. Ilman sitä koko pienen kopin lattia olisi suihkun jälkeen likomärkä! Silloin, kun ko. kaappia valittiin, tuli eteen korkeusongelma. Meillä on yläkerran vessassa huonekorkeus vain 210 cm ja osa on viistoa kattoa. Loppujen lopuksi ainoa suhteellisen järkevä vaihtoehto oli Idon kaappi, jossa ei ole kattoa ja joka on korkeudeltaan 205 cm. Yllättävän useita malleja oli jopa 220-230 cm korkeita. Meidän kaappi on 80X80 kulmamalli.